Acnatac – opinie, działanie, cena. Czy ten żel na trądzik działa? Moja recenzja!

Cześć i czołem! Dzisiaj przychodzę do Was z recenzją produktu, który w swoim składzie zawiera klindamycynę i tretynoinę. Na wielu blogach czy forach internetowych można znaleźć informacje dotyczące wykorzystywania tych substancji chemicznych w leczeniu trądziku. A jakie jest moje zdanie? Czy Acnatac zawierający w swoim składzie te popularne składniki, poradzi sobie z moim uciążliwym trądzikiem? Zapraszam do mojej recenzji produktu!

Acnatac – skład i działanie

Acnatac tak jak wspominałem już wyżej w swoim składzie posiada dwie znane substancje przeciwtrądzikowe. Zacznijmy od klindamycyny. To antybiotyk, który hamuje wzrost bakterii powodujących trądzik oraz stan zapalny wywołany przez nie. Tretynoina z kolei normalizuje wzrost komórek powierzchniowej warstwy skóry i przyczynia się do prawidłowego złuszczania komórek blokujących ujścia mieszków włosowych.

Jak działa Acnatac? Żel zapobiega gromadzeniu się łoju na skórze co sprawia, że nie powstają wczesne zmiany trądzikowe tj. zaskórniki. Oprócz tego żel ma działanie złuszczające co także ma pozytywnie wpływać na cerę dotkniętą trądzikiem.

Acnatac – efekty i skutki uboczne

Acnatac przede wszystkim zapobiega gromadzeniu się nadmiaru sebum na skórze. Dzięki temu nie powstają zmiany trądzikowe, które szpecą nasze cery.

Jak każdy antybiotyk także i Acnatac posiada pewne skutki uboczne. Do najczęstszych należą: nasilenie się objawów trądziku, suchość skóry, zaczerwienienie, wysypka, łuszczenie się, oparzenie słoneczne czy pieczenie. Oczywiście nie u każdego pojawią się działania niepożądane.

Acnatac – cena

Acnatac to preparat, który niestety należy do dość drogich leków. Kupując jedno opakowanie żelu należy się nastawić na koszt ok. 80 zł.

Acnatac – opinie

Jak u mnie sprawdził się żel? Muszę Wam przyznać, że moją przygodę z lekiem Acnatac nie mogę zaliczyć do udanych. Przede wszystkim tak oceniam żel dlatego, że preparat spowodował pogorszenie stanu mojej cery. Zacznijmy jednak od początku.

Żel Acnatac stosowałem 2 miesiące. Na samym początku smarowania zmian produktem zauważyłem, że ten rzeczywiście wysusza trądzik. Acnatac ograniczył też znacznie nadmiar sebum na mojej cerze. Brałem to oczywiście za pozytywny efekt kuracji jednak nie na długo. W pewnym momencie moja cera zaczęła być tak sucha, że zaczęła sama się nawilżać. W praktyce oznacza to tyle, że moje gruczoły łojowe zaczęły wydzielać jeszcze więcej sebum niż dotychczas. Produkowały ich chyba dwa razy więcej, aby zwyczajnie w naturalny sposób nawilżyć przesuszoną preparatem skórę. To doprowadziło do tego, że mimo smarowania zmian żelem, zaczęły pojawiać się nowe krosty! W tym momencie odstawiłem produkt.

Zostałem więc na lodzie. Moja cera wyglądała jeszcze gorzej niż przed kuracją, a w dodatku nie miałem żadnego planu na jej leczenie. Na szczęście podczas rozmowy z koleżanką usłyszałem o Nonacne.

Nonacne – naturalny skład, brak skutków ubocznych i efekty jakich oczekuję!

Nonacne to suplement diety przeznaczony dla cery trądzikowej. Jak obiecuje producent na oficjalnej stronie produktu, Nonacne ma pomóc zwalczyć każdy rodzaj trądziku. Co sprawia, że preparat jest tak skuteczny? Przede wszystkim jego skład. Znajdziecie w nim: czerwoną koniczynę, liść pokrzywy, wyciąg z pestek winogron, witaminę C oraz cynk. Dzięki tak naturalnym składnikom, użytym do produkcji kapsułek, Nonacne nie wywołuje żadnych skutków ubocznych i jest całkowicie bezpieczny dla naszego organizmu.

Pierwsze efekty stosowania suplementu zauważyłem po ok. miesiącu stosowania produktu. Wtedy moja cera zaczęła być znacznie mniej przetłuszczona niż dotychczas. To sprawiło, że wreszcie na mojej twarzy przestały pojawiać się ropne zmiany wynikające z zaczopowania ujścia mieszków włosowych. Mimo że preparat ograniczył sebum, to nie wysuszył mojej cery tak jak Acnatac. Była ona jednocześnie nawilżona i zdrowo wyglądająca.

Aktualnie jestem w trakcie 4 opakowania Nonacne, a moja cera wygląda idealnie! Nigdy nie myślałem, że zwykły suplement aż tak wpłynie na polepszenie się stanu mojej cery.

Nonacne
Nonacne zamówisz po kliknięciu w obrazek!

Nonacne – jakość, a cena

Jeśli chodzi o cenę tego suplementu diety, to wynosi ona 150 zł za zapas kapsułek na miesiąc kuracji. Z pewnością nie jest to najniższa kwota jaką wydacie na lek przeciwtrądzikowy. Zapewniam Was jednak, że Nonacne to widoczne efekty, których nie zapewnił mi do tej pory żaden inny lek, ani nawet antybiotyki na receptę.

Może warto więc zaryzykować i zamówić produkt? Ostatecznie zapewne w całym swoim życiu wydałeś znacznie więcej pieniędzy na kupowanie produktów, które są mało skuteczne albo nie pomagają wcale.

Jeśli więc Ty także należysz do grupy tych nieszczęśliwców zwanych przeze mnie trądzikowcami, to wejdź na oficjalną stronę producenta Nonacne i zamów kapsułki. Kupując suplement dostaniesz niezwykle naturalny, bezpieczny i przede wszystkim skuteczny preparat przeciwtrądzikowy. Oczywiście jeśli zdecydujesz się na kurację Nonacne, to napisz w komentarzu jak preparat sprawdził się u Ciebie. Trzymam kciuki za powodzenie suplementacji! Do dzieła!